Köszönjük mindazoknak, akik 2017-ben adójuk 1%-aval támogatták a Magyarországi Református Egyház társadalmi szolgálatát és gyülekezetünk alapítványait.

Személyi jövedelemadónk egy százalékát 2018-ban is felajánlhatjuk a Magyarországi Református Egyház társadalmi szolgálatának támogatására és alapítványaik javára. Február 26 illetve május 22. az idei határidő, a felajánlás visszavonásig érvényes.

Magyarországi Református Egyház
Technikai szám: 0066

 “A Gyulai Református Életért Alapítvány”
Adószáma: 18388295-1-04

 “Soli Deo Gloria Egyedül Istené a Dicsőség” alapítvány
Adószáma: 19060679-1-04

Akár egyéni vállalkozók, akár magánszemélyek vagyunk, idén is adóbevallást kell benyújtanunk az előző évi jövedelmünkről. Befizetett személyi jövedelemadónk (szja) egy százalékával támogassuk egy református alapítvány, másik egy százalékával pedig egyházunk társadalmi szolgálatát!

Újdonság, hogy az idén benyújtott, egyházi egy százalékról szóló nyilatkozat újabb nyilatkozat beadásáig, vagy a nyilatkozat visszavonásáig érvényben marad, azt a 2018. évet követő években is figyelembe veszi a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV).

A kitöltött rendelkező nyilatkozatot benyújthatjuk adóbevallásunk részeként – vállalkozók február 26-ig, magánszemélyek május 22-ig – vagy attól függetlenül is: 2018. május 22-ig.

Az 1+1 százalékos nyilatkozatot az adóbevallás részeként benyújthatjuk ügyfélkapun keresztül elektronikusan, postai úton vagy a NAV ügyfélszolgálatain személyesen. Ha az adóhatóság készít számunkra bevallási tervezetet, annak on-line javítása esetén is rendelkezhetünk az szja 1+1 százalékáról.

2018-tól megszűnt a munkáltatói adómegállapítás, azonban a korábbi évek gyakorlatával egyezően a munkáltatónk továbbra is összegyűjtheti az 1+1 százalékos nyilatkozatokat. Amennyiben így rendelkezünk, akkor azt legkésőbb 2018. május 10-éig lezárt borítékban leadva tehetjük meg. Fontos, hogy a lezárt borítékon rajta legyen az adóazonosító jelünk, a leragasztás helyén pedig az aláírásunk!

A nyilatkozatot a bevallástól elkülönülten is leadhatjuk május 22-éig ügyfélkapun keresztül elektronikusan vagy postai úton vagy a NAV ügyfélszolgálatain személyesen, lezárt, adóazonosító jellel ellátott borítékban.

A Magyarországi Református Egyház társadalmi szolgálatának bemutatása:

Egyházunk az évszázados gyakorlat folytatásaként közoktatási intézményeket tart fenn. A nevelés és az oktatás intézményeinkben – figyelemmel az általános állami, önkormányzati követelményekre – Istennek a Szentírásban adott kijelentése, hitvallásaink és a magyar kálvinizmus szellemében folyik. Összesen 210 óvodánkban, közoktatási és felsőoktatási intézményünkben közel 45 ezer diák vesz részt oktatásban. A református oktatásügy különböző területeit zsinati, Kárpát-medencei alapítású alapítványok, és más szerveződések is segítik.

A szeretetszolgálat a hitre jutott emberek önkéntes közösségének hálaáldozata. Olyan segítő szolgálat, amelynek alanya Jézus Krisztus és az ő egyháza, tárgya pedig a szenvedő embertárs. Kálvin János pedig Isten Igéjéből vette azt a tanítást, hogy az igaz egyház egyik ismertetőjele a szeretetszolgálat.

A Szeretetszolgálati Iroda célja az egyház gyülekezeteiben, közösségeiben folyó szeretetszolgálati munka segítése, fejlesztése, a munkatársak szolgálatának támogatása.

A testület a gyülekezeti diakónia segítése mellett figyelemmel kíséri az intézményes diakónia helyzetét, és ellátja az egyházi segélyszervezet, az MRSZ, illetve az MRE Szeretetszolgálati Iroda munkájának felügyeletét is.

A Református Diakóniai Felnőttképzési Intézmény (Redifi) szociális továbbképzések, egyházi képzések, szakképzések kidolgozását és lebonyolítását vállalja, valamint távoktatásban is megvalósulnak képzések. Egyházunk születésével egyidős a gyülekezeti tagok önkéntes szolgálata. Mindennapjaink részét képezi az önzetlen segítségnyújtás.

A Magyarországi Református Egyház feladatáról és működése bővebben: www.reformatus.hu