2017. augusztusában lettem felkérve arra, hogy én szerkesszem a gyülekezetünk Facebook és Instagram közösségi oldalát.

Előtte is próbálkoztam már képszerkesztéssel, de ez a szolgálat inspirált arra, hogy ezt jobban kifejlesszem. Elmondhatom, hogy előtte minimális tapasztalatom volt a közösségi média terén, ezért más, külföldi gyülekezetek oldalát kezdtem el tanulmányozni, ezzel párhuzamosan számtalan képszerkesztőt töltöttem le és próbáltam ki.

Számomra nagyon motiváló volt a Mai Ige kiadvány szociális média- és weboldala. Szerettem volna hasonló kialakítású igéskártyákat szerkeszteni.

A mindennapjaim egy része (pár óra) a szolgálatnak van elkülönítve, ami időnként megterhelő, gondolok itt a betegségre, a családdal töltött minőségi időre, a háztartási feladatokra, sokszor belefárad az ember, ráadásul mivel magam csinálom, kevés a visszajelzés és a fejlődésem is stagnál.

Miből áll ez a szolgálat? Keresztyén tartalmú cikkeket keresek, közben igéskártyákat szerkesztek, készítek, összeállítom a naponta megjelenő cikkeket, igéskártyákat, amelyeket másnapra időzítek, mind a Facebookon, mind az Instagramon.

Mindkét oldalon moderátori szerepet is be kell töltenem, ami azt jelenti, hogy minden hozzászólást el kell olvasni és ha szükséges törölni, moderálni, az egyház részére küldött Messenger üzenetekre válaszolni, amennyiben kéréssel fordulnak hozzánk abban segítségükre lenni. Nem utolsó sorban megpróbálni az érzelmeimet háttérbe szorítani, amikor legszívesebben jól beolvasnék egy-egy illető nem túl kedves megjegyzésére, ugyanis itt nem önmagamat képviselem, hanem az egyházat.

Persze most mondhatná valaki, hogy nem kell ezt naponta csinálni, igen, igaza lehet, de aki csak egy kicsit is jártas a közösségi médiában az jól tudja, hogy vannak azok a bizonyos algoritmusok, mint egyfajta programok, amelyek figyelik a fiókok, oldalak aktivitását, a visszajelzéseket, a posztok sikerességét és azok szerint sorolják előrébb az oldalunkat, hogy ebben hogyan teljesítünk. Hogy miért fontos ez? Azért, mert ha ebben rosszul teljesítünk, akkor az általunk végzett missziói szolgálat, igéskártyák, üzenetek nem fognak eljutni még a követőinkhez sem és előbb utóbb a Facebook algoritmusa hátrébb sorolja, száműzi a Gyulai Református Egyházközség oldalait.

Napjainkban a Facebookon közel 3000 ezer követő és kedvelő van, az elmúlt 28 napban több, mint 30 ezer emberhez jutottak el a feltett posztjaink, igéskártyáink. Az Instagram oldalunkon 830 követő van és több mint 5000 igéskártya van feltöltve, ez azt jelenti, hogy az ige 830 emberhez már biztosan eljut. Úgy érzem, hogy szükség lenne még egy jó, közösségi média marketinges vénával megáldott szolgatársra, aki ebben is tud ötleteket adni.

Mivel azt gondolom, hogy ezzel a szolgálattal hihetetlenül sok embert tudnánk elérni, ezért ha bárki szeretne ebben a misszióban részt venni, egy-egy megosztással meg is teheti, mert ezáltal fenntarthatjuk a gyülekezetünk oldalát és több embert is eljuttathatunk az Igéhez.

 Mezeiné Bányai Éva Irén